על כל הפנים - פסטיבל AS IS 5

יום רביעי
07 יוני, 2023
בשעה
21:00
מיקום
מחיר
החל מ-₪90
פסטיבל ״אז איז״ #5 מבית סדנאות הבמה והמחול, גאה להזמין אתכן ואתכם להיות חלק מתהליך העבודה של היצירה ״על כל הפנים״

היצירה והביצוע מאת: ענבר טנזר, שני אדרי, שובל ביטון, שיר שוורץ ויזה מושר דומון. 
ניהול אמנותי והובלה כוריאוגרפית: יענקל׳ה פילצר.

על בסיס שיטת יצירה המכונה ״כוריאוגרפיה בקוד פתוח״, לקחנו השנה את עקרון השיתופיות לקצה -
מספר סולואים מאת יוצרות צעירות ומבטיחות שולבו לכדי יצירה אחת שלמה.
מוזמנות ומוזמנים להציץ לשלב מתקדם בתהליך היצירה, להגיב לעבודה ולתמוך ביצירה צעירה וחדשה. היין עלינו.


שבת 3/6 - מופע ב-13:00
רביעי 7/6 - מופע ב-21:00
גללו מטה לפרטים נוספים

בחירת כרטיסים

  • אפשרויות:
    סוג כרטיס: כרטיס לשבת 3.6.23 ב 13:00 - ₪90
    0 אזל המלאי
    סוג כרטיס: כרטיס לרביעי 7.6.23 ב 21:00 - ₪90
    0 אזל המלאי

הכרטיסים לאירוע זה אזלו - SOLD OUT

פרטים

פסטיבל ״אז איז״ מאת מרכז סדנאות הבמה והמחול יתקיים זו הפעם החמישית, בניהולו האמנותי של יענקל׳ה פילצר.
הפסטיבל שם לעצמו למטרה לקדם יוצרות ויוצרים צעירים בתחום המחול.
על בסיס שיטת יצירה המכונה ״כוריאוגרפיה בקוד פתוח״, החלטנו לקחת השנה את עקרון השיתופיות לקצה -
מספר סולואים מאת יוצרות צעירות ומבטיחות שולבו לכדי יצירה אחת שלמה.
דמיינו קולאז׳ ויזואלי המורכב ממספר תמונות, או רמיקס המורכב ממספר שירים קיימים.
היצירה המקורית עדיין שם, אבל בהקשר חדש לגמרי... באופן דומה, השנה אנחנו בונות יצירה שהיא קולאז׳ מחולי.
העבודה ״על כל הפנים״
 מציפה נושאים הנוגעים במתח מגדרי וטראומה זוגית מנקודת מבט אישית. 
מתוך אמונה בכח הבונה שבשיתופיות, אנחנו מזמינות אתכן, כמו בשנים הקודמות, להגיב ליצירה. 
אנחנו סקרניות לשמוע את דעתכם האמנותית ומודות לכן על הנדיבות.


שבת 3/6 - מופע ב-13:00
רביעי 7/6 - מופע ב-21:00


במרכז התוכנית עומדת היצירה ״על כל הפנים״ מאת היוצרות והרקדניות:
יזה מושר דומון, שיר שוורץ, שובל ביטון, שני אדרי, ענבר טנזר ויענקל׳ה פילצר.

ייעוץ אמנותי: דפי אלטבב
ייעוץ מוזיקלי: אלה לביא
תודה מיוחדת: ליקה ואורי
הסולואים מהם מורכבת העבודה נוצרו על ידי המשתתפות.

בנוסף, כחלק מהפסטיבל אנחנו גאות לארח בהמשך החודש את פרוייקט ״לא ניתן לביות״ בניהולה של הגר ויצמן.
הפרוייקט מקדם יוצרים צעירים מתחום ההיפ הופ וריקוד הרחוב. 
גם הגר בונה בימים אלה קולאז׳ שיתופי שיוצג אצלינו בסדנאות הבמה, שמרו איתנו על קשר ובואו לצפות בהמשך.
__
יענקל׳ה פילצר הוא כוריאוגרף, רקדן ומורה למחול בארץ ובחו״ל. יצר מעל עשר עבודות מחול שהוצגו על במות שונות ברחבי הארץ ובעולם. חבר בעמותת הכוריאוגרפים, מורה מוסמך לשפת הגאגא ומוסמך בשיטת הטיפול אילן לב. בוגר המסלול להכשרת רקדנים בתל אביב, תיכון האקדמיה למחול בירושלים ותוכנית המלגות Danceweb בוינה. רקד עם אנסמבל בת שבע, להקת המחול ענבל וכרקדן עצמאי עם יוצרות ויוצרים רבים. זוכה תמיכות מפעל הפיס, הקרן ליוצרים עצמאיים, קרן התרבות אמריקה ישראל, קרן רבינוביץ' ועיריית תל אביב, קרן קלור, מוסדות חינוך ועוד. השתתף בתוכניות שהות אמן של סטודיו מימודה ושל Ranchom שבלוס אנג׳לס, וכן יפו קריאייטיב ומרכז סדנאות הבמה והמחול שבתל אביב יפו. עבד כיוצר עם מוזיקאים מוכרים כמו אביתר בנאי, מרגי, תמיר מוסקט, אורי אלבוחר, אלה לביא ורבים נוספים. עובד בימים אלה כרקדן, שותף ליצירה ואסיסטנט עם קבוצת מחול דפי אלטבב וכרקדן בפרוייקט מאת רוני חדש. יוצר כיום עבור הסדנה להכשרת רקדנים של ורטיגו, האולפן למחול חוף הכרמל ומרכז קהילה ערבה. למד משחק בשיטת צ׳בק ושיחק בתפקיד הראשי בסרט עטור הפרסים "טיול לילי" מאת אורי בירגר. עובד בפרוייקטים שונים כבמאי תנועה. עבד כמורה בעשרות סטודיואים, להקות וקבוצות מחול בארץ ובעולם, כולל ארצות הברית, צרפת, איטליה, אנגליה ועוד. לימד במסלול להכשרת רקדנים בל אביב, בית הספר למשחק בית צבי, להקת המחול אבשלום פולק ובעשרות מסגרות נוספות. יוזם הפרוייקט ״כוריאוגרפיה בקוד פתוח״ המקדם יצירה שיתופית עם יוצרים מתחומים שונים. ברוח פרוייקט זה מנהל אמנותית את פסטיבל ״אז איז״ בסדנאות הבמה, זו הפעם החמישית ברציפות. מקבל השראה ממוזיקה אלקטרונית, ריקוד חסידי וכלכלה אלטרנטיבית.


 שובל ביטון היא רקדנית ויוצרת. בוגרת הסדנא להכשרת רקדנים מטה אשר - געתון, שם עבדה עם הכוריאוגרפים אנדריאה מרטיני, דפי אלטבב, נועה צוק, רועי אסף, עדי בוטרוס, תום ווינברגר, דניאל אגמי, שחר בינימיני, ליאור לזרוף וגווידו סרלי. רקדה בקבוצת מחול כרמלה בניהולה האומנותי של נועה שילה והשתתפה ביצירות של הכוריאוגרפים רביד אברבנאל, גלעד ירושלמי, רייצל ארדוס, רוני חדש ונועה שילה. כרקדנית עצמאית עבדה עם מיכל מג (במסגרת התכנית לכוריאוגרפיה בכלים), נועה שילה, רונית זיו וליאור לזרוף. עבודת הביכורים שלה ״אחד בפה, אחד בלב״ (2020) הוזמנה להופיע בפסטיבל ״אז איז״ 4 של מרכז סדנאות הבמה והמחול, פסטיבל תמ״י בירושלים באוצרותה של יסמין גריב ובפסטיבל Soloduo NRW 13 + Friends בקלן שבגרמניה שם זכתה בפרס על היותה הכוריאוגרפית הצעירה ביותר בפסטיבל. הפיקה את מופע המחול Give us a Break יחד עם הרקדנית והיוצרת לירון קיכלר בתיאטרון הבית. בשנת 2023 נבחרה להשתתף בתכנית הרזידנסי של פסטיבל ״אז איז״ 4 ויצרה את עבודתה השניה ״היפוקסיה״ שעלתה בבכורה במרכז סדנאות הבמה והמחול. בנוסף שובל מורה למחול וכוריאוגרפית של נבחרת ההתעמלות האומנותית של ״מכבי אור עקיבא״ בליגה התחרותית.
ענבר טנזר היא רקדנית, כוריאוגרפית עצמאית ומורה למחול. עבודותיה הוצגו על במות שונות ברחבי הארץ. בוגרת הסדנה להכשרת רקדנים.ות בקיבוץ געתון, תכנית המצוינות של להקת בת שבע, הסדנה של להקת ענבל פינטו ואבשלום פולק, הסדנה להכשרת רקדנים.ות של להקת קולבנדאנס, תוכנית המנטורינג והפיתוח עבור רקדנים.ות עצמאיים.ות מקצועיים.ות של קהילת פלטפורמה והמרכז למחול סוזן דלל. רקדה בלהקת המחול הקיבוצית הצעירה של הכוריאוגרף רמי באר, כעצמאית עבדה עם הכוריאוגרפים.ות: ענבל פינטו, שלומי ביטון, נימה יעקובי, אוטו פיכלר (גרמניה) ובהפקות עצמאיות שונות באופרה הישראלית. עבדה בארץ ובעולם כאסיסטנטית של הכוריאוגרף איציק גלילי וניהלה חזרות והצגות עבור: סאלי אן פרידלנד, ענת כץ וארז מעין, רודריק ג׳ורג׳ (ארה״ב), עידו גדרון ועוד. נבחרה לפתח עבודה מקורית בתוכנית הרזידנסי של פסטיבל ״אז איז״ 3 מאת מרכז סדנאות הבמה והמחול. כמורה מלמדת באופן קבוע ומלווה כמנטורית פרויקטים אומנותיים שונים במגמה למחול של התיכון לאומנויות עירוני א׳ בתל אביב ובמספר בתי ספר נוספים. בנוסף, מטפלת מוסמכת בשיטת אילן לב. זוכה תמיכות הקרן לתרבות אמריקה ישראל, מרכז ביכורי העיתים וגם נבחרה לוועד המנהל של אמ״י - אגודת אמני ישראל. לאחרונה יצרה כוריאוגרפיה מקורית עבור הזמרת חנה ויקטוריה ועיריית תל אביב. בימים אלו מופיעה עם הסולו שלה Place Me. כשחקנית, שיחקה ביצירה ״גן התענוגות הארציים״ של הבמאית סתיו פלטי נגב. משחקת בתיאטרון צוותא בהצגת תיאטרון מחול ״השונית״ של הבמאית והיוצרת תמר עמית יוסף וב״תל אביב 1960״ מאת היוצרת מרינה פוזנר. לוקחת חלק זו הפעם הרביעית בפסטיבל “אז איז״ של מרכז סדנאות הבמה והמחול.
יזה מושר דומון היא רקדנית, יוצרת ומורה מוסמכת ליוגה. ילידת בלגיה, כיום מבוססת בתל אביב ובבריסל. בוגרת המסלול להכשרת רקדנים מייסודה של נעמי פרלוב, בניהולם של ניב מרינברג ואופיר דגן. רקדה באנסמבל ״מחול בחוץ״ מאת מרכז ״סוזן דלל״ למחול, בניהולה האמנותי של נעמי פרלוב (מנכ״לית אנת פישר-לבנטון). במסגרת האנסמבל הופיעה בארץ ובפסטיבל המחול הבינלאומי בהולנד. שם רקדה את יצירותיהם של הכוריאוגרפים.ות: שרון אייל, רועי אסף, נועה צוק ואוהד פישוף, אורלי פורטל, תמיר גולן וליאור תבורי. כרקדנית עצמאית רקדה עבור הכוריאוגרפים.ות: איריס ארז ומיכאל מילר. דוברת צרפתית, עברית, אנגלית וקצת הולנדית ומנגנת בפסנתר מזה חמש עשרה שנה.
שני אדרי היא רקדנית ויוצרת עצמאית. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מטעם המכללה האקדמית תל אביב יפו ותואר שני בתרפיה במחול ותנועה מטעם מכללת סמינר הקיבוצים. התמחתה בשנתיים האחרונות בתחום בריאות הנפש. שני מורה לבלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה ובהכשרתה מורה לויניאסה יוגה מטעם YogaUnion. שני גדלה והתחנכה במגמת המחול של תיכון "בליך" ברמת גן בניהולו של הכוריאוגרף תמיר גינץ, לאחר מכן למדה ורקדה במסלול להכשרת רקדנים בניהולם של נעמי פרלוב ואופיר דגן ובסדנה להכשרת רקדנים בקיבוץ געתון בניהולם של יניב אברהם ועינב לוי. רקדה בפרויקטים שונים בארץ בעולם. בשנים האחרונות היא יוצרת ומופיעה את יצירותיה המקוריות במסגרות ופסטיבלים בארץ. נבחרה לפתח את עבודתה האחרונה כחלק מתוכנית הרזידנסי של פסטיבל ״אז איז״ 3 מאת מרכז סדנאות הבמה והמחול. לוקחת חלק זו הפעם הרביעית בפסטיבל “אז איז״ של מרכז סדנאות הבמה והמחול.
שיר שוורץ היא רקדנית, יוצרת צעירה וזמרת. סטודנטית שנה שנייה בסדנה להכשרת רקדנים של ורטיגו. למדה בתוכנית ״דאנס פרו״ בקיבוץ געתון, ב״חממה״ של להקת בת שבע ובבית הספר ״אור למחול״ ביבנה. שיחקה ורקדה בסרט ״עולה לראש״ מאת דניאל אדר וערוץ הכיבוד ורקדה בהצגות ילדים. בנוסף רוקדת היפ הופ, סלסה, בצ׳אטה, אפרו ביט ודאנסהול  ומנגנת על גיטרה ויוקלילי.
 


x

#{title}

#{text}

#{price}